Košarkaši Slobode poraženi od Bratunca

Izuzetnu značajnu utakmicu u Mejdanu odigrale su ekipe Slobode i Bratunca. Na kraju su se radovali košarkaši Bratunca 83:79.

Obje ekipe su počele utakmicu čvrstom odbranom, a prvi period pripao je Slobodi s minimalnom razlikom 20:19. Do poluvremena su Tuzaci otišli na +4 (36:32). U njihovim redovima istakli su se Durmo sa 12 poena i 4 skoka, Mustapić sa 5 poena, 6 skokova i 2 asistencije i Jakupović sa 6 poena i 5 skokova. Kod Bratunca Ćup je postigao 8 poena i imao 5 skokova, a Žunić 6 poena od čega dvije trojke.

Drugo poluvrijeme obiluje preokretima. U trećem periodu Sloboda ima plus 9, međutim Bratunac se vraća u igru šutem za tri poena, u posljednji period ulazi se rezultatom 54:54. Gosti prelaze u vodstvo u ćetvrtom periodu. Kod rezultata 74:78 za goste, Sloboda na 47 sekundi se smanjuje na -1, 77:78. Utakmica se lomi tricom Rikala na samom finišu.