Košarkaši Slobode ubilježili pobjedu u Kaknju

Posljednja utakmica 15. kola odigrana je u Kaknju, gdje istoimeni klub dočekao ekipu tuzlanske Slobode. Pobjeda je pripala Tuzlacima 84:74.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri, nakon 10. minuta igre gosti su imali minimalnu predno 19:20. Rezultat poslije prvog dijela utakmice bio 46:44 za Kakanj.

Treći period pripada gostujućoj ekip, koja u zadnju dionicu utakmice ulazi sa vodstvom 68:62. Tuzlaci još bolje igraju u posljednji 10 minuta. Kakanj nije imao adekvatan odgovor da ugrozi vodstvo Slobode koja dolazi do treće prvenstvene pobjede u nizu.

Durmo 27 poena uz 1o skokova, Mustapić 20 poena uz 11 skokova, Miličević i Lelić po 10 poena istakli su se kod Slobode. Dubinski 17, Muflizović 13 poena uz 11 skokova, Gavranić i Pajović po 10 poena.