Pobjeda košarkaša Slobode nad Leotarom

Košarkaši Slobode dočekali su u 2. kolu Lige 6 ekipu Leotara iz Trebinja. Pobjeda je pripala ekipe Slobode rezultatom 103:81.

Pocetak utakmice protekao je u ispitivanju snaga, gdje su se ekipe smjenjivale u minimalnom vodstvu. Prvi time out poziva trener gostiju Ičelić kod rezultata 11:8 za domaćina u 6.minuti igre. Leotar u nastavku tri puta tricama dolazi izjednačenja. Sloboda koristi greške gostiju i vodi nakon prve dionice 25:21.

Zakucavanjem Krajinića Tuzlaci otvaraju drugi period, a Trebinjci tricom Šakotića. Nakon izjednačenja 27:27, Sloboda mini serijom 5:0 vodi 32:27. Leotar potom preko Lužaića dolazi do minimalnog vodstva 34:33 u 14. minuti utakmice, nakon čega trener Slobode Džemić poziva time-out. Nijedna ekipa do kraja poluvremena ne dolazi do značajne prednosti, I na odmor se odlazi rezultatom 50:50.

Najefikasniji kod Slobode bili su Delalić i Lelić sa po 12 poena. U redovima Leotara Šakotić 11 I N.Đurasović 10 poena.

Sloboda agresivno otvara drugo poluvrijeme sa vezanih 6 poena za 56:50. tricom Durme Tuzlaci idu na plus 8, 64:57 što je bila najveća prednost dotadašnjeg dijela igre. Za Leotar svih sedam poena postigao je Jeftić. Trener Leotara Ičelić uzima time-out u 25 minuti kod rezultata 66:57 za Slobodu. Poenima Durme domaćin dolazi do prve dvocifrene prednosti na utakmici 71:61. U posljednju dionicu ulazi se rezultatom 77:67 za Slobodu. Za goste je u trećem periodu Jeftić ubacio 11 poena od ukupno 17.

Na početku četvrte dionice Delalić je efektnim zakucavanjem podigao publiku na noge za 79:67. Sloboda rješava pitanje pobjednika sredinom četvrtine kada stiče vodstvo od 17 razlike, 86:69. Gosti ne mogu učiniti ništa kokretno do kraja, Domaćin je napadački raspoložen i ostvaruje visoku pobjedu.

Najefikasniji kod Slobode bili su: Lelić 25, Durmo i Delalić po 22 poena. U redovima Leotara istakli su se: Šakotić i Jeftić po 17, te N. Đurasović 12 poena.