Tuzla Cityju ponovo pripao gradski derbi

Fudbaleri Tuzla Cityja u lokalnom derbiju slavili su protiv Slobode minimalnim rezultatom 1:0.

Duel rivala počeo je velikom šansom za Slobodu. Nakon ubačaja sa lijeve strane, Kurtalić je snalažljivo šutirao i pogodio je prečku.

Nažalost po goste, to je bilo sve od Slobode u prvom dijelu. Izabranici Mladena Žižovića su se povukli, a Tuzla City je kontrolirala cijelo prvo poluvrijeme.

Ipak, nije bilo toliko velikih opasnosti pred golom Slobode. Nanizali su domaći tri šuta sa distance, daleko od gola, a onda je Mehidić u 31. minuti imao veliku šansu kada je iz voleja šutirao u odlično postavljenog Golubovića.

To je bilo sve za prvi dio, a ponovo Sloboda kreće ofanzivno u nastavku. Prve minute pripale su gostima, ali bezuspješno.

Jedini gol na utakmici vidjeli smo u 68. minuti. Nekoliko trenutaka ranije sudija Bandić je dosudio sporan jedanaesterac nakon duela Ramića i Jusića. Siguran realizator bio je Goran Brkić.

Žižović je do kraja pokušao sa ekspresnim izmjenama, ali one nisu donijele rezultat. Izdvaja se do kraja i pokušaj Doffa koji iz izgledne pozicije u 74. minuti šutira preko gola. S druge strane Mišković je dva puta šutirao u 82. minuti, a lopta dolazi do Mujagića čiji je udarac išao u nebranjeni dio mreže, ali je sjajno izblokiran.

Minut prije kraja utakmice Sloboda je ostala sa igračem manje jer je Balić dobio drugi žuti karton. Rezultat se nije mijenjao, tako da Tuzla City dolazi do novih bodova i šestog mjesta na kojem su preskočili Željezničar.

Tuzla City – Sloboda 1:0 (Brkić 68′ penal)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: /. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Žuti kartoni: Mehidić, Badji, Muminović, Brkić (Tuzla City), Jusić, Balić, Maksimović (Sloboda). Crveni karton: Balić (Sloboda).

Tuzla City: Muminović, Barišić, Karjašević, Mehidić, Lučić (od 73′ Džafić), Morris, Nukić, Doffo (od 80′ Badji), Brkić, Crnkić i Ramić (od 80′ Maksimović).

Sloboda: Golubović, Jusić, A. Beganović, Kurtalić (od 75′ Mišković), Osmić (od 75′ Alić), Predragović (od 64′ Leko), Ilić, Balić, Maksimović, Mujagić (od 86′ Resić) i Dž. Beganović (od 75′ Đorđić).