Bakir odbrusio Miletu preko telefona

Objavljeno:

Podijeli na:

BAKIR IZETBEGOVIĆ OTKRIO DETALJE POZIVA: Dodiku u lice rekao sve što godinama javno ponavlja

Bakir Izetbegović oglasio se nakon, kako tvrdi, telefonskog razgovora sa Milorad Dodik, navodeći da mu je i tokom direktnog kontakta ponovio sve stavove koje godinama javno iznosi o njemu i njegovoj politici.

Izetbegović je istakao da je nakon sinoćnjeg gostovanja na Federalnoj televiziji, gdje je ponovio da Dodik mora biti uklonjen iz politike u skladu sa sudskom presudom te da ga smatra najvećom štetočinom u Bosni i Hercegovini, danas odgovorio na njegov telefonski poziv.

„Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora“, poručio je Izetbegović.

Dodao je kako smatra da je razgovor očigledno sniman s Dodikove strane, zbog čega ga je javno pozvao da snimak objavi u cijelosti, bez bilo kakvih intervencija.

„S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi“, naveo je Izetbegović.

Njegova izjava dolazi u trenutku novih političkih tenzija i međusobnih optužbi između vodećih političkih aktera u Bosni i Hercegovini, a ostaje da se vidi hoće li Dodik odgovoriti na poziv za objavu kompletnog snimka razgovora.

Podijeli na: