Boris Krešić, zastupnik u Skupštini Tuzlanskog kantona i delegat u Domu naroda Parlamenta F BiH na ovogodišnjim Općim izborima kandidat Demokratske fronte za kantonalnu skupštinu, dao je svoj komentar se na pisanja pojedinih medija bliskih HDZ-u BiH.
Krešić putem svoje Facebook stranice oglasio, a njegov komentar prenosimo u cijelosti:
“Čitam na ovim njihovim legitimnim portalima, nama građanima počeli crtati mete na leđima. Kao nisi u HDZ nisi legitiman, nisi predstavnik hrvata. Tebe u Tuzlanskom kantonu biraju bošnjaci, ti si na listi Demokratske fronte. Kao prvo vi (namjerno malim) ste meni metu nacrtali na leđima 93 godine i ne samo meni već svim hrvatima koji žive u TK. Međutim zaboravili ste da je ovo Tuzlanski kanton, multietičan, slobodan, pa i dan danas normalan, onako građanski. Koliko će dugo biti takav zavisi od ljudi koji u njemu žive a ne od vas legitimnih. Kao drugo građanima i građankama objasnite kako je vaš nosilac liste za federalni parlament legitiman a ja eto nisam, a imamo iste pretke, a zajedno ćemo vama iz prkosa staviti plakate jednu do druge. Zašto ? Zato što je to Tuzlanski kanton, zato što su to Živinice. I kao treće nisam ja problematičan samo se borim za dostojanstvo i svoja prava. Borim se za ono u što vjerujem – GRAĐANSKA BOSNA I HERCEGOVINA. VIDIMO SE U DOMU NARODA FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE”, saopštio je Krešić.
T.P.






