Klub Demokratske fronte zajedno sa ministricom zdravstva Tuzlanskog kantona u
prostorijama Ministarstva zdravstva TK upriličio je simboličnu dodjelu Odluke o izmjenama
programa hrane članicama/članovima Udruženja osoba oboljelih od celijakije Tuzlanskog
kantona, koja je uručena predsjednici udruženja Suadi Salihović.
Pomenutom Odlukom oboljelim je mjesečna naknada povećana za 60%, na teret Zavoda zdravstvenog osiguranja
TK i to za nabavku specifičnih bezglutenskih namirnica, neophodnih za ishranu ove
kategorije osiguranika. Na ovaj način u potpunosti je izvršena inicijativa zastupnika
Demokratske fronte u skupštini TK kao i jedan od programskih ciljeva nove Vlade TK.
Ovom prilikom Ministarstvo zdravstva TK naglasilo je da će se i u narednom periodu, nakon
utvrđivanja ušteda pokretanjem integrisanog informacionog sistema u zdravstvu TK, ta
sredstva biti usmjerena ka proširenju obima prava za sve osiguranike sa područja TK,
uzimajući u obzir potrebe svih drugih oboljelih od hroničnih bolesti.
Klub Demokratske fronte u Skupštini Tuzlanskog kantona






