Mahir Mešalić, zastupnik DF-a u Skupštini TK, izjavio je kako ta stranka neće u koaliciju sa PDA BiH.
Komentirajući današnju smjenu ministara, Mešalić je rekao:
“Nije upitan odlazak ministara nego način njihove smjene. Mi imamo smjenu bez imenovanja novih ministara. Ovo se radi po instrukcijama iz Sarajeva, a ruše se institucije Tuzlanskog kantona. Sekretari ne mogu obavljati funciju to vidimo u KS i ovo je udar na TK. Ko ima većinu neka je napravi, a mi s PDA nećemo. U političkom smislu ne zamjerimo SBB-a”, rekao je Mahir Mešalić, predsjednik Kluba zastupnika DF-a.
KX






