Gradski odbor Demokratske fronte ostavio je rok izabranim vijećnicima Emiru Ćehajiću i prof.dr Zlatanu Fatušiću da se izjasne glede usvojenih zaključaka, a koji ukratko glase da DF napušta koaliciju sa SDP-om u Gradskom vijeću Tuzla.
Prema informacijama do kojih je došla Tuzlanska informativna agencija “Tuzlapress” Demokratska fronta će kao i prije četiri godine ostati bez vijećnika, odnosno doći će do raspada kluba.
Prije četiri godine Klub DF-a je prilično brzo napustio Nedim Salibegović, a do kraja mandata kao vijećnica DF-a bila je Amela Ćehajić.
Prema našim saznanjima Emir Ćehajić se neće povinovati odlukama GO DF-a, a prof.dr Zlatan Fatušić, navodno, neće ostati u koaliciji sa SDP-om, ali neće ni biti član DF-a.
Očekujemo da se u sedmici pred nama DF oglasi i saopšti da li su dobili pismena izjašnjenja vijećnika Ćehajića i Fatušića i kako će postupiti u skladu sa tim.
N.Sa / TIA







