U Bijeljini otvoren romski festival “Baro Drom”, jedinstven na zapadnom Balkanu

Objavljeno:

Podijeli na:

Svečanim defileom Roma uz igru i pjesmu, u Bijeljini je otvoren drugi Festival romske kulture, jezika i tradicije “Baro Drom”, javila je BHRT.

Ovaj festival jedinstven je na zapadnom Balkanu, a za dva dana trajanja festivala organizori su pripremili raznovrstan edukativni i zabavni sadržaj.

U prevodu sa romskog jezika “Baro Drom” znači dug put i, baš kao festival u Bijeljini, simbolizuje put koji Romi krče ka integraciji u društvo, ravnopravnosti i pripadanju.

– Jedinstveni romski festival kulture tradicije koji ima za cilj da približi romsku kulturu svima koji nisu upoznati sa njom, to je jedinstvena kultura,prelijepa, vrlo bogata.Romska kultura je jedinstvena i vrlo bogata, a potencijal Roma je ogroman,ali je neophodan adekvatan pristup i omogućavanje ostvarivanja prava – istakao je Dragan Joković, izvršni direktor Udruženja građana za promociju Roma “Otaharin”.

BHRT/Faktor

 

Podijeli na: