Nataša Perić (SDP) izabrana je za predsjedavajuću Gradskog vijeća Tuzla. Za njeno imenovanje glasao je 21 vijećnik/vijećnica, a 10 je bilo suzdržano.
Perićeva je i ranije bila predsjedavajuća Gradskog vijeća, a nju su u novom mandatu predložili SDP BiH, SBB, Tuzlanska alternativa, DF i Nedžad Jusić, vijećnik iz nacionalnih manjina.
Glasalo se i za to da Aleksandar Vujadinović bude predsjedavajući Gradskog vijeća. Prijedlog Socijeldemokrata BiH nije dobio potrebnu većinu jer je tri vijećnika bilo za, a 28 uzdržanih.
TIA






