Odbojkašice BiH poražene od Italije

Objavljeno:

Podijeli na:

Ženska odbojkaška selekcija Bosne i Hercegovine poražene je večeras u Torinu od Italije u posljednjem meču grupne faze Evropskog prvenstva, čime je ostala bez plasmana u osminu finala.

Italijanke, inače aktuelne prvakinje Evrope, slavile su sa 3:0 u setovima (25:21, 25:17, 25:19).

Podsjetimo, izabranicama Stevana Ljubičića je za osminu finala bilo potrebno da savladaju Italiju koja nije izgubila niti jedan set na EP, te da uz to Bugarska slavi protiv Rumunije i Švicarske sa po 3:0 ili 3:1 u setovima.

BiH je završila takmičenje na petom mjestu u svojoj grupi, sa dvije pobjede i tri poraza.

Ovo je, vrijedi to napomenuti, bio uzastopni nastup naše selekcije na smotri najboljih selekcija Starog kontineta.

Faktor.ba

Podijeli na: