Rok do 15. januara: Ko ima većinu u Gradskom vijeću Tuzla?!

Objavljeno:

Podijeli na:

Rok za konstituisanje Gradskog vijeća Tuzla, odnosno svih lokalnih samouprava u Bosni i Hercegovini, je 15. januar 2021. godine.

Nekoliko Općinskih vijeća u TK je već konstituisano, a, bar za sada, niko ne pominje kada će biti zakazana konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Tuzla.

Ko ima većinu i ko je s kim u koaliciji – i to je nepoznanica.

Procese za formiranje većine, kako saznajemo, vode SDP BIH i SD BiH.

SDP BiH, prema našim izvorima, ima 14 vijećnika, a za većinu im je potrebno 16.

Nije poznato da li je SD BiH uspio okupiti preostale političke subjekte u koaliciju.

U svakom slučaju, bilo ko da bude u koaliciji, bit će to tijesna većina.

E.S.

Podijeli na: