Na konstituirajućoj sjednici Gradskog vijeća Srebrenik, tajnim
glasovanjem za predsjedavajućeg Vijeća izabran je Mato Matijević
vijećnik HDZ BiH. Povjerenje vijećnika da obnaša ovu dužnost istovremeno
je i velika obveza koja ima za cilj osiguranje što boljih uvjeta i
projekata za razvoj Srebrenika kako bi se nastavilo s razvojem ove
lokalne zajednice.
„Očekujem od svih vijećnika i političkih subjekata
koji participiraju u Vijeću da postignemo minimum zajedništva o važnim
projektima i nastavka razvoja Srebrenika i svakog od naseljenih mjesta.
Zadatak svakog od nas bit će da i kroz razgovore unutar političkih
subjekata iz kojih dolazimo tražimo bolje prepoznavanje Srebrenika kod
kantonalnih, federalnih i državnih tijela vlasti. Inzistirat ćemo u
narednom razdoblju i na boljoj funkcionalnosti gradskih službi i
maksimalnom iskorištavanju kapaciteta koje imamo. Svakako posebna
pozornost bit će prihodima i stabilnosti proračuna zbog najave
svojevrsne ekonomske krize i smanjenog priliva na svim razinama“
istaknuo je Matijević nakon imenovanja.
Podsjetimo da je koalicija HDZ BIH-HDZ 1990 na proteklim Lokalnim
izborima osvojila jedan mandat u Gradskom vijeću Srebrenika i time
potvrdila povjerenje koje ova dva politička subjekta imaju, a posebice
unutar hrvatske zajednice u Srebreniku.
HDZ BiH






