Goethe Institutu u Sarajevu je bio domaćin Olimpijade njemačkog jezika za učenike osnovnih i srednjih škola koji su pokazali najbolje znanje u svojim kantonima. Među 34 takmičara, troje je bilo iz Tuzlanskog kantona.




Iz Goethe Instituta poručuju da je takmičenje proteklo u duhu zajedništva, znanja i fer igre, a učenici su pokazali impresivan nivo jezičke kompetencije i oduševili žiri svojim nastupima. Pobjednica za nivo B2, Edita Ahmetović, osvojila je stipendiju za trosedmični program “Deutsch plus Beruf” u njemačkom gradu Heilbronnu.






