Evropsko prvenstvo za odbojkašice u Belgiji, Estoniji, Njemačkoj i Italiji je počelo jučer, a reprezentacija Bosne i Hercegovine svoju prvu utakmicu igrala je danas protiv Švicarske i upisala pobjedu sa 3:2.
Ovo je druga pobjeda koju je naša reprezentacija ostvarila u svoja dva dosadašnja nastupa na evropskim prvenstvima.
Izabranice selektora Stevana Ljubičića si 2021. godine kada su zauzele ukupno 19. mjesto s omjerom 1-4.
Poslije Švicarske naredni rivali u grupi B su im Bugarska (17. 8.), Hrvatska (18. 8.), Rumunija (21. 8.) i Italija (22.8.).






